“Bitcoin Alın!” Diyen Ünlü Finans Uzmanı: Bunu Asla Almam!

‘Zengin Baba Yoksul Baba’ yazarı ünlü finans uzmanı Robert Kiyosaki, takipçilerine sık sık Bitcoin almalarını tavsiye ediyor. Bununla birlikte, Kiyosaki spot Bitcoin ETF’lere pek sıcak bakmıyor. Ünlü finans uzmanı Bitcoin ETF’lerini asla satın almayacağını söylüyor. Ardından da bunun nedenini açıklıyor.

Robert Kiyosaki Bitcoin ETF’lerine “Hayır!” diyor, işte nedeni…

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, ünlü finans uzmanı Robert Kiyosaki yorumlarıyla herkesi şaşırtmaya devam ediyor. Kiyosaki, Bitcoin’in yanı sıra, güvenli liman varlıkları olarak fiziksel altın ve gümüşü de tercih ediyor. Bunların yanında gayrimenkulü de seviyor. Ünlü yatırım uzmanı bunu daha önce birçok kez yazdı. Son olarak Kiyosaki, Bitcoin borsa yatırım fonları hakkındaki görüşlerini paylaştı. Robert Kiyosaki, neden hiç satın almayacağının temel nedenini açıkladı.

Robert Kiyosaki, herhangi bir Bitcoin borsa yatırım fonu satın almayı planlamadığını paylaştı. Uzman, Wall Street’in finansal ürünlerine değil, gerçek varlıklara yatırım yapmayı tercih ettiğini söylüyor. 2.1 milyon takipçisine altın ve gümüşe ve sikkelerine sahip olduğunu söylüyor. Ancak bu değerli metallere dayalı ETF’lere sahip olmadığını hatırlatıyor. Ayrıca apartman sahibi olarak doğrudan gayrimenkule de yatırım yapıyor. Ancak gayrimenkul ETF’lerine yatırım yapmıyor. Bu fonların “çoğu kişi ve kurum için en iyisi” olduğunu da sözlerine ekliyor.

Ancak Kiyosaki, bir girişimci olduğu için Wall Street finansal ürünlerinden uzak durmayı ve bunun yerine kendi ürünlerini paketlemeyi tercih ettiğini söylüyor. Kiyosaki, “Sizin için en iyisi nedir?” sorusuna yanıt vermenin önemli olduğunu belirtiyor.

Kiyosaki, Bitcoin’in 2,3 milyon dolara ulaşacağına inanıyor

Robert Kiyosaki, bu hafta başında yayınladığı bir tweet’te ünlü yatırımcı ve Ark Invest’in (Bitcoin ETF ihraççılarından biri) CEO’su Cathie Wood‘a övgüler yağdırdı. Kiyosaki özellikle, dünyanın önde gelen kripto para birimi Bitcoin’in gelecekte 2,3 milyon dolara kadar yükseleceğini öngördüğü son tahmininden bahsetti. Lider kripto para halihazırda 70 bin dolardan işlem görüyor.

Robert Kiyosaki tweet’inde yanılıyor olmasının da mümkün olduğunu belirtti. Bununla birlikte, BTC’nin eninde sonunda tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşacağına inandığını yazdı. Yine de Robert Kiyosaki, çoğu insanın neredeyse hiç Bitcoin sahibi olmayacağını yazdı. Bunun gerekçesi ise ilginç! Kiyosaki’ye göre, bu kişilerin güvenli oynamayı tercih edenler. Kiyosaki, hataların yatırımcılara herhangi bir okuldan daha iyi öğrettiğini söyledi. Ayrıca, başarılı insanların her zaman hatalarından öğreneceklerine, onları yapmaktan korkmayacaklarını vurguladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir