Deodorantı Uygulamak İçin En İyi Zaman Sabah Değildir !

Ter bezleri geceleri daha az aktiftir. Bu da terlemeyi önleyici maddenin daha iyi emilmesine ve daha etkili olmasına imkan tanır.

Vücut sıcaklığınız düşer. Bu, terlemeyi önleyici formülün cildinizle daha iyi temas etmesini ve gözeneklerinize daha iyi nüfuz etmesini sağlar.

Doktor,bazı ipuçları paylaştı:

İlk olarak, eğer imkanınız varsa glikopironyum mendillerden almanızı önerdi ; bunlar yalnızca reçeteyle satılıyor ancak “ter bezi aktivasyonundan sorumlu reseptörleri” bloke ederek harikalar yaratıyor
Doktor , “Bu, ter bezlerinin en düşük aktivite seviyesine sahip olduğu zamandır” dedi . “Böylece terlemeyi önleyici daha iyi emilir ve daha etkili olur. Geceleri daha az terliyoruz, böylece ter önleyici ter bezleriyle daha yakın temasa geçerek terlemeyi azaltabilir.” dedi.
Kişisel bakım markaları bile konuya ağırlık verdi :”Yatmadan önce aslında deodorant veya terlemeyi önleyici krem ​​sürmek için en iyi zamanlardan biridir. Bunun nedeni vücut sıcaklığınızın düşmesi ve ter bezlerinizin geceleri daha az aktif olmasıdır, bu da formülün gerçekten işe yaraması için bir şans veriyor.”

Başka ipucu var mı?

Roll-on deodorantlarını kullanıyorsanız bunu ellerinizde ve ayaklarınızda da kullanabilirsiniz.
Deodorantınızın verimliliğini artırmaya yönelik diğer ipuçları arasında, uygulamadan önce çukurlarınızın tamamen kuru olduğundan emin olmak, vücudunuzu zayıf bir hidrojen peroksit solüsyonu ile yıkamak ve (göründüğü kadar açık) çamaşırlarınızın üstünde durmak yer alır.
Tüm bunların beni gece vakti roll-on yapmaya ikna edip etmediğini merak ediyorsanız,

Ek İpuçları:

Deodorantınızın etkisini artırmak için:

Uygulamadan önce koltuk altlarınızın tamamen kuru olduğundan emin olun.
Vücudunuzu zayıf bir hidrojen peroksit solüsyonu ile yıkayın.
Deodorantı cildinize sürdükten sonra giyindiğinizden emin olun.
Geceleri deodorant sürmenin işe yarayıp yaramadığından emin değilseniz, her zaman sabah da kullanabilirsiniz. Fakat en etkili sonuç için akşam yatmadan önce uygulamanız önerilir.
Unutmayın: Her deodorant farklıdır ve her bireyin teri de farklıdır. En iyi sonucu almak için size en uygun olanı bulmak için farklı deodorant türlerini denemekten çekinmeyin.
söyleyebileceğimiz tek şey öyle olduğundan emin olsanız iyi olur .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir